تاریخ عکاسی (قسمت اول)

 

مقدمه

 

چرا و چگونه عکاسی اختراع شد؟ آیا تاریخ عکاسی شامل تمام کاربردهای متفاوت عکاسی میشود؟ مردم به چه منظور در دوره های مختلف از عکاسی استفاده می کردند؟ صحبت از تاریخ عکاسی به چه معناست؟

در این بخش از سایت مرجع دانلود فارسی گرافیک و تدوین قصد داریم به تمام این سوالات پاسخ دهیم و قدم به قدم با تاریخ عکاسی و سیر پیشرفت آن تا کنون آشنا شویم.

در ابتدا از تاریخ به عنوان شرح روایی رویدادهایی که در آن تاریخ پژوهان فعالیت می کنند می توان یاد کرد . انسان ها تاریخ را می سازند و تصمیمات آنهاست که به لحاظ تاریخی اهمیت پیدا می کند . واژه تاریخ با تعریف هایی متفاوت و اغلب متضاد مشخص می شود ، تاریخ عمومی از تاریخ اختصاصی متمایز است .
در تاریخ اختصاصی عکاسی به پیشرفت تکنولوژیکی فنون عکاسی به عنوان تاریخ فنی و علمی فرآیندهای دخیل در تولید تصاویر عکاسی می پردازیم. تاریخ عکاسی به معنای شرح و رشد و گسترش هنر و تکنیک تهیه و ایجاد تصاویری می باشد که به نام عکس شناخته می شود .

از لحاظ واژه شناسی کلمه عکاسی ، اطلاق واژه Photography به این اختراع بشری ، برآمده از ترکیب ۲ کلمه یونانی Photos و Graphos می باشد که ترجمه آن به انگلیسی به معنای “نگارش با نور یا نوشتن با نور ” می باشد.

کتابهای بسیاری در زمینه تاریخ عکاسی نوشته شده که می توان به عنوان یکی از کتاب های موجود به کتاب تاریخ عکاسی نوشته بیمونت نیوهال اشاره کرد. این کتاب که به فارسی نیز ترجمه شده است اگر یکی از مهمترین ها نباشد قطعا یک نمونه غنی است و بارها تجدید چاپ شده است.

 

ادامه دارد…

 


 

همچنین ببینید : منابع مربوط به عکاسی

 


 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.